سرای اهل قلم موسسه خانه کتاب روز سه‌شنبه چهارم تیرماه میزبان نشست نقد و بررسی کتاب «اخلاق در سیاست» نوشته مایکل سندل به ترجمه افشین خاکباز است. 

حسین دهشیار، رحمت حاجی‌مینه، ضیا الدین صبوری و افشین خاکباز مترجم اثر در این نشست سخنرانی می‌کنند.

علاقه‌مندان برای حضور در این مراسم می‌توانند از ساعت 16 و 30 دقیقه تا 18 و 30 دقیقه به نشانی خیابان فلسطین جنوبی، کوچه خواجه نصیر شماره دو مراجعه کنند.

درباره این کتاب می‌خوانیم: «جایگاه دروغ در عرصه سیاست کجاست؟ آیا اقتصاد سیاسی باید به دنبال هموار ساختن راهِ رشد اقتصادی و توزیع ثمرات آن باشد یا اینکه استقرار ترتیباتی اقتصادی را پی بگیرد که زمینه تربیت مردم و تبدیل آنان به شهروند را مهیا می‌‏کند؟ آیا بدون پرداختن به مسائل بحث‌‏انگیز اخلاقی همچون سقط جنین، حریم خصوصی، آزادی‌های فردی و محدوده آن، حد و مرز پژوهش‌‏های سلول‌‏های بنیادی و مسائلی از این دست می‏‌توان به سیاست‏گذاری در عرصه عمومی پرداخت؟ منظور از زندگی خوب چیست و چنین مفهومی چه نسبتی با برنامه‌های دولت دارد؟ آیا دولت باید برای دستیابی به آرامش اجتماعی و همزیستی از پرداختن به چنین مسائل اختلاف ‏انگیزی پرهیز کند یا اینکه تربیت شهروندان اخلاق‏‌مدار براساس اصول اخلاقی غالب در جامعه را بر هر وظیفه دیگری مقدم بشمارد و لباس قانون بر تن اخلاق بپوشاند؟ اینها پرسش‌هایی است که یافتن پاسخی شایسته برای آنها دغدغه اندیشمندان و جامعه امروز ما نیز هست.»